השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

  22/10/2018 – *אושר בקריאה שניה ושלישית חוק הפיקוח על המסגרות לגיל הרך*

  חוק הפיקוח על מעונות לגיל הרך אושר לקריאה שנייה ושלישית

  הוועדה לזכויות הילד בכנסת אישרה היום (שני) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית להסדרה ופיקוח על מערך המסגרות לגיל הרך. לפי הצעת החוק, מנהלי מעונות יום לפעוטות יצטרכו להוציא רישיון כדי להפעיל אותו, והפעלת מעון יום ללא רישיון או בניגוד לתנאיו תהפוך לעבירה פלילית שדינה עד שנת מאסר. לפי נוסח ההצעה, החוק ייכנס לתוקפו ב-1 בספטמבר 2019 ויוטמע באופן הדרגתי במשך חמש שנים.

  חוק הפיקוח ישית חובה על בעלים של מעון יום לפעוטות להוציא רישיון הפעלה אשר יינתן מהממונה על מעונות במשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים. תוקפו של רישיון הפעלה יהיה לשנה ולממונה הסמכות לחדשו לתקופות נוספות של שנתיים ולאחר מכן לתקופות נוספות של חמש שנים כל אחת.

  לממונה על מעונות היום יינתנו כלי אכיפה מנהליים וסמכויות אכיפה והרתעה פליליות, בהם סמכות למתן צו הפסקה מנהלי לשם סגירת מעון, הטלת עיצומים כספיים וכן התראות מנהליות לצד הוראות עונשין לפיהן הפעלת מעון יום ללא רישיון או בניגוד לתנאי הרישיון הן עבירות פליליות.

  התקציב לצורך הסדרת מערך המסגרות לטיפול בילדים בגילאי 3-0 יעמוד על 280 מיליון שקל בפריסה לשבע שנים, וכן יוקצה כוח אדם נוסף לאגף מעונות היום. התקציב ישמש להבטחת אכיפה של החוק, בדגש על הכשרת מטפלות והדרכתן, וכן ישמש לצרכי סבסוד התקנת מצלמות אבטחה במעונות יום. בעלי מעונות יחויבו בהוצאת רישיון ההפעלה, שיינתן מהממונה על מעונות במשרד העבודה הרווחה, שיזם את הצעת החוק.

  *שר העבודה והרווחה חיים כץ: ״ לאחר עשור של ניסיונות כושלים יצרנו סדק בקיר ונסדיר לראשונה את הפיקוח על מעונות היום במטרה לספק את ההגנה הבסיסית והמתבקשת לילדי ישראל. החוק יקבע חובת רישוי למעונות לצד סטנדרטים ברורים שיבטיחו את שלומם וטובתם של הילדים, הן מבחינת התנאים הפיזיים במעון והן בפן החינוכי-טיפולי. ההערכה היא שיש כיום כ-250 אלף ילדים במסגרות פרטיות ועוד כ-120 אלף במסגרות ביתיות. בשנה הראשונה לתחולת החוק יתווספו למערך המפוקח והמסובסד, המונה 120,000 פעוטות, עוד כ-50 אלף וכבר בשנה הרביעית נפקח על כ-350 אלף ילדים״.*

  בנוסף, הוביל השר חיים כץ מהלך תקדימי להעלאת שכר המטפלות והחל מינואר 2017 התווספו בין 300-400 ש"ח מידי חודש לשכרן בהתאם לוותק.

  לטובת ההורים, הוקדם הרישום למעון היום לחודש אפריל במקום יולי מה שמאפשר את קבלת הסבסוד מרגע כניסת הפעוט למסגרת. 

   

  :תנו לנו לעזור לכם לפתרון מהיר ויעיל השאירו פרטים


   כדאי לקרוא

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
   08-8565262 WhatsApp