השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

  חוק הפיקוח על גני ילדים

  חוק הסדרת הפיקוח על מסגרות לגיל הרך

  המעוניינים לקבל פרטים נוספים  – מוזמנים להשאיר הודעה בתיבת "צור קשר"

  *הממשלה אישרה את חוק הסדרת הפיקוח על מסגרות לגיל הרך וכן את תקצוב החוק*

  היום *(א')* (08/07/2018) אישרה הממשלה את החוק של שר העבודה והרווחה חיים כץ ושר האוצר משה כחלון, לפיקוח והסדרה של מערך המסגרות לגיל הרך שיקבע חובת רישוי למעונות תוך קביעת סטנדרטים שיבטיחו את שלומם וטובתם של הילדים, החוק יקבע לראשונה הסדר פיקוח על התנאים במעונות לצד יצירת כלי אכיפה מנהליים, סמכויות מפקחים והוראות עונשין.

  ההצעה הממשלתית תשית חובה על בעלים של מעון יום לפעוטות להוציא רישיון הפעלה אשר יינתן מהממונה על מעונות במשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים. תוקפו של רישיון הפעלה יהיה לשנה ולממונה הסמכות לחדשו לתקופות נוספות של שנתיים ולאחר מכן לתקופות נוספות של חמש שנים כל אחת. כמו כן, ייקבע הסדר פיקוח על התנאים במעונות להבטחת שלומם וטובתם של הילדים. לצורך הבטחת הציות להוראות החוק לממונה על מעונות היום יינתנו כלי אכיפה מנהליים לצד סמכויות אכיפה והרתעה פליליות, בהם סמכות למתן צו הפסקה מנהלי לשם סגירת מעון, הטלת עיצומים כספיים על הפרות ספציפיות שנקבעו בחוק וכן התראות מנהליות וכל זאת לצד הוראות עונשין לפיהן הפעלת מעון יום ללא רישיון הפעלה או בניגוד לתנאי הרישיון הן עבירות פליליות.

  התקציב לצורך הסדרת מערך המסגרות לטיפול בילדים בגילאי 0-3 יעמוד על 280 מלש"ח בפריסה לשבע שנים וכן יוקצה כוח אדם נוסף לאגף מעונות היום. התקציב ישמש לשם הבטחת אכיפה אפקטיבית ויעילה לטובת שלומם וביטחונם של הילדים, תוך מתן תקציב ייעודי במסגרת החלטת הממשלה להדרכת והכשרת מטפלות וכן לצורך סבסוד התקנת מצלמות במעונות יום.

  חוק הפיקוח יגיע להבשלה מלאה בתוך שש שנים. החוק יחול תחילה על מעונות יום אשר שוהים בהם 28 פעוטות לפחות, לאחר מכן על מעונות שבהם 18 פעוטות לפחות עד שבתום השנה השישית יחול החוק על כל מעון יום אשר שוהים בו 7 פעוטות לפחות.

  בישראל ישנם לא מעט גנים פרטיים הפועלים גם תחת הכרה של משרד החינוך, כאשר אל הליך הכרה זה הצטרפו בשנים האחרונות אלפי גנים פרטיים מכל המגזרים השונים. עם זאת בשנים האחרונות חוק הפיקוח על גני ילדים התחדד בכמה היבטים שונים, המאפשרים למשרד החינוך פיקוח מעט יותר מוגבר על מנת להשלים את מלאכת הפיקוח בצורה יעילה ולשמור על רווחתם של התלמידים הקטנים. הליכי פיקוח אלו מתייחסים גם לרמת הלימוד בגנים השונים, על מנת להתאים רמה אחידה בין מספר הגדול של הגנים השונים. על כן לקראת הליכי ביקורת או קבלת רישוי, מומלץ לפנות אל חברת זהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים.

  חוק פיקוח על גני ילדים-מה נשתנה?

  בשנים האחרונות התקיימו לא מעט מקרים אשר הפכו למזעזעים בעיני הציבור, על כן חוק הפיקוח על גני ילדים עבר לא מעט שינויים בכדי להבטיח כי מקרים אלו לא יחזרו בעתיד. אחד מה הוא כמובן הכשרת המטפלים, כאשר לכל מטפלת יש לעבור הכשרה בת כמאתיים ועשרים שעות אשר תכלול גם שעות מעשיות וגם עיוניות. בנוסף להכשרות אלו כל מטפל/ת ידרשו לעבור גם הכשרה של עזרה ראשונה והתנהלות בנהלי בטיחות שונים, כמו רעידת אדמה, מלחמה וכו. לצד זאת גם מספר המטפלות ישתנה, כאשר כיום קבוצה של שבעה תלמידים תדרוש לא מטפלת אחת לכל היותר אלא שתיים.

  זו לא רעידת אדמה

  השינויים אשר נעשו בחוק הפיקוח על גני ילדים איננו רעידת אדמה, אך עם זאת מבקש חוק הפיקוח על גני ילדים לשמור בצורה הרמונית גם אל רווחתם של התלמידים וגם על הכשרתם של המטפלות. על כן לא רק מספר המטפלות עבור כל ילד משתנה, אלא גם כמות המרחב משתנה לכל ילד כאשר כל ילד אמור לקבל כמטר וארבעה עשרה סנטימטר. במידה ולא מתקיים פרמטר זה אשר יחול בשנת 2023, עלול הגן לאבד את מספר התלמידים המוקצה לו. לכן בעבור ליווי מקצועי ואיכותי לגני ילדים, גם בהליך של פיקוח מומלץ לפנות אל  זהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים.

  פיקוח על גני ילדים פרטיים

  לא מעט מקרים בעשור האחרון הוכיחו כי קיים צורך העולה מן השטח בצורה מובהקת, במערכת פיקוח על גני ילדים פרטיים. כזו אשר תוכל לא רק לדאוג לרווחתם של הילדים, אלא גם על מנת לשמור על רמה גבוהה של עובדים, יכולת מרחב מכובדת עבור כל התלמידים ועוד ועוד נושאים. תקנות אלו אשר נקבעו על ידי המועצה לשלום הילד מחייבים סטנדרטים אחידים לכל הגנים, גם בעזרת אכיפה בטיחותית של המתקנים וגם בעזרת תנאי לימוד והערכה עבור העובדים. ועל מנת לעמוד בתקנים השונים וההוראות המתוקנות, מומלץ לקבל ייעוץ מחברת זהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים.

  פיקוח על גני ילדים פרטיים-מה זה כולל?

  כיום הרצון לבצע פיקוח קפדני ויעיל יותר עבור גני הילדים הפרטיים, הצליח לעבור בצורה חוקית דרך הוראות הועדה לזכויות הילד, כאשר קבעה מספר סטנדרטים על מנת לשמור על רמת טיפול גבוה בילדים. על כן אחת התקנות הראשונות בהליך של פיקוח על גני הילדים, היא כמובן מספר המטפלות ומספר הילדים בכל מעון. כאשר השינויים החדשים קובעים כי על כל שבעה ילדים חייבות להיות שתי מטפלות, כאשר אחוזי התפוסה יעניקו עוד כ10% של מקום אל המצב הקיים, אך סטנדרט זה ייאכף בשנת 2023. בנוסף כמובן גודל המקום לכל ילד יגדל בצורה משמעותית, כאשר בגני ילדים עד גיל חמש כל ילד מקבל 1.14 מטרים.

  הכשרות צוות

  כחלק ממערך פיקוח על גני ילדים פרטיים, לא רק כמות אנשי הצוות היא זו שקובעת דבר או שניים אלא גם ההכשרות שעל אנשי הצוות לעבור. על כן הכשרה בת 220 שעות לימוד המחולקת לשבעים שעות מעשיות ועוד כ150 שעות עיוניות, יהיו כחלק ממערך ההכשרות עבור העובדים הפדגוגים. הדרכה שכזו מוכרת אצל מרבית המעונות המוכרים כמו נעמת או ויצ"ו וכיום הכשרות אלו יהיו כתנאי בסיסי לכל המעונות והגנים הפרטיים. לכן על מנת לקבל ליווי וייעוץ מקצועי בהכנה אל הפיקוח, מומלץ להיוועץ בחברת זהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים המכוונת ומייעצת לגני ילדים מעל עשור.

  :תנו לנו לעזור לכם לפתרון מהיר ויעיל השאירו פרטים


   כדאי לקרוא

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
   08-8565262 WhatsApp