השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

שימוש חורג לגן ילדים

משרד החינוך לרוב לא מתקצב מסגרות חינוכיות טיפוליות לגיל הרך, כך שנוכל לראות לא מעט גני ילדים שקמים בצורה פרטית. גנים אלו לרוב ממוקמים במבני מגורים שונים, ובתור כאלה הם מחויבים על פי חוק במדינת ישראל בהוצאת היתר שימוש חורג לגן ילדים. היתר זה מאשר להם לבצע שימוש במבנה אשר שונה מהיעוד שלו במקור.

השלבים בקבלת היתר שימוש חורג לגן ילדים

על מנת להצליח ולקבל היתר שימוש חורג לגן ילדים שיעיד על כך שאתם לא רק מכירים את התחום, אלא גם פועלים בהתאם לחוק, יש לפעול בהתאם לשני השלבים הבאים:

 • קבלת אישורים והכנת הבקשה – חשוב לציין, שלכל רשות מקומית דרישות ובקשות שונות מאלו המבקשים לפתוח גן ילדים. עוד בטרם סגירת החוזה ווידוא עמידה בתנאי הרשות, יש הביא בחשבון גורמים כגון:
 • רק אדריכל יכול להגיש את הבקשה להיתר שימוש חורג
 • התנגדות השכנים לפתיחת גן ילדים, מכיוון שלא כולם מעוניינים ברעש מתחת לביתו.
 • לפני סגירת החוזה, יש לבדוק היטב את הנכס מכיוון שבמידה וקיימות חריגות בנייה ללא היתר, יהיה עליכם להגיש בקשה נפרדת להיתר.
 • לגן חובה למשל, דרושה גינה צמודה. במידה ולדירה אותה אתם מבקשים להסב לגן ילדים יש כניסה נפרדת וגינה הצמודה לה, יש לוודא הסכמת כל השכנים כולם לפתיחתו של גן.
 • היטל השבחה – לאחר שהבקשה אושרה, גובה ההיטל יחושב על ידי הרשות המקומית.

 

שימוש חורג לגן ילדים

איך מוציאים את היתר לשימוש חורג?

כיוון שהוצאת ההיתר עלולה לארוך זמן מה, תלוי ברשות המקומית כמובן, מומלץ להתחיל בתהליך כבר מהרגע שמצאתם את המבנה בו ברצונכם לפתוח את גן הילדים שלכם. עליכם לגשת לרשות המקומית עם כתב בקשה מוכן מראש, כאשר לאחר מכן ובהתאם לשיקול דעתה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה יתקבל ההיתר. התהליך הביורוקרטי הזה עלול להיות מורכב כיוון שמילוי כתב הבקשה חייב להתבצע בצורה מדויקת. אנו בחברת זהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים עומדים לרשותכם בכל ונשמח להשתמש בניסיון הרב שלנו על מנת להקל ולזרז את כל התהליכים הביורוקרטיים שעומדים בדרככם.

:תנו לנו לעזור לכם לפתרון מהיר ויעיל השאירו פרטים


שימוש חורג

במידה ואתם עומדים בפני הקמה של גן ילדים, משפחתון או צהרון פרטי, ישנם מספר אישורים שאתם צריכים להשיג טרם פתיחת העסק לציבור הרחב. היתר שימוש חורג הוא אחד מהם. היתר זה למעשה מהווה אישור עבור שימוש במבנים עבור צורך שונה מאשר הייעוד המקורי שלהם. במקרה שלנו מדובר על הסבה של בית פרטי או מבנה תעשייתי לגן ילדים.

הפעלת גן ילדים מותרת בהיתר שימוש חורג בלבד

תקופת הגן אצל הילדים היא אחת החוויות המעצבות והמשמעותיות ביותר בחייו של כל אדם באשר הוא. אך על מנת להיות מסוגלים להעניק לילדים את מיטב הידע שרכשנו בהכשרות והלימודים שעברנו, ישנם מספר שלבים בירוקרטיים אשר צריך לעבור בשלום. אחד מהם הוא השגת היתר שימוש חורג.

מרבית המסגרות החינוכיות בישראל לגיל הרך ממוקמות בתוך מבנים המיועדים למגורים. בכדי לבצע את ההסבה של מבנה מגורים לטובת הפעלת עסק כמו גן ילדים או צהרון, עליכם להגיש בקשה להיתר שימוש חורג כבר בעת מציאת מבנה אותו אתם מייעדים להפעלת המסגרת החינוכית שלכם.

חשוב לדעת כי להיתר יש תוקף בו הוא פג. התוקף נקבע בהתאם להחלטת הוועדה המקומית, לרוב תקף בין 3-5 שנים. זכרו כי לקראת סיום תקופת ההיתר עליכם לחדש אותו על מנת שגן הילדים שלכם יוכל להמשיך בפעילות החינוכית המבורכת שלו.

הצוות המקצועי של זהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים הינו בעל ניסיון רב שנים בעולם הגננות, ומכיר לעומק את התחום על גווניו השונים. אנו מזמינים אתכם להוציא את הרעיון שלכם לפועל, ובעזרת הליווי המקצועי שלנו – להעניק לאחרים את ההזדמנות ליהנות מהכישרון והאהבה שלכם לילדים. הצוות המקצועי והיועצים שלנו עומדים לרשותכם על מנת לשמור על קשר רציף וקבוע מול גורמים ממשלתיים שונים, דבר המקל ומקצר את תהליכי הביורוקרטיה השונים.

שימוש חורג מהיתר

שימוש חורג מהיתר, כשמו כן הוא – חריגה מהשימוש המקורי המורשה בהיתר הבנייה ו/או שימוש החורג מהמטרה המקורית אשר לשמה הוקם הבניין. כלומר, במידה ואדם מעוניין לעשות שימוש בנכס השונה מהמטרה המקורית אליה נועד. מקרה זה רלוונטי לגני ילדים כיוון שלרוב כרוך בהסבה של בית מגורים להקמה של עסק פרטי, גן ילדים. אנו בזהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים נשמח לעמוד לשירותכם בכל שלב של הדרך. בתור עסק חדש אנו יודעים כי זה וודאי לא קל להתמודד עם הדרישה לכל האישורים הביורוקרטיים, אך זכרו כי על מנת לפתוח את העסק בצורה מורשית וחוקית עליכם להשיג את האישורים הללו. לאור הניסיון העשיר שלנו בתחום, נשמח לעמוד לשירותכם ולבצע את הפעולות והנפקת האישורים עבורכם.

שימוש חורג מהיתר – מה הוא בודק?

משרד החינוך לרוב אינו מתקצב מוסדות חינוך לגיל הרך. על כן, חלק מתפקידן של הרשויות המקומיות הוא לאפשר את פעילותן של מסגרות חינוכיות לגיל הרך, דוגמת גני ילדים, צהרונים ומשפחתונים. וועדות התכנון בודקות כל מקרה לגופו ומתמקדות בגורמים הבאים על מנת לוודא כי במבנה הנתון אכן ישנה אופציה לפתוח עסק בצורה בטיחותית:

 • גודל הנכס
 • מיקום הנכס
 • מספר הילדים
 • מבנה החצר
 • שימוש בחצר
 • בטיחות
 • חנייה ונגישות
 • מקלט או ממ"ד (כאשר ברשויות מסוימות פיקוד העורף יכול להעניק פטור מקיום ממ"ד)
 • משרד הבריאות

 

גנים מאושרים – הורים מאושרים

בסופו של יום, כל הורה מעוניין כי הילד שלו יזכה לחינוך הטוב ביותר. זאת כמובן לצד העובדה כי המקום בו ירכוש את החינוך הזה יהיה במקום בטוח ובטיחותי. הדרך הקלה ביותר להצהיר על העסק שלכם ככה היא להוציא את כל ההסמכות והאישורים הנדרשים על פי חוק. על מנת להקל על התהליך, אנו בזהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים נשמח לסייע לכם לכל אורך הדרך. המטרה שלנו היא לעזור לכם להגשים את החלום העסקי שלכם על הצד הטוב והמקצועי ביותר.

היתר לשימוש חורג לגן ילדים

טרם פתיחת עסק במדינת ישראל, חשוב לוודא כי אנחנו מצוידים בכל האישורים הממשלתיים הדרושים על מנת לעשות זאת על פי חוק, כך גם בעת פתיחת גן ילדים. רוב המסגרות הטיפוליות לגיל הרך בארץ הן פרטיות וככאלה, רובן פועלות מתוך דירות פרטיות, בתים משותפים ונפוצות בשכונות מגורים בעיקר. בדיוק במקרים כאלה, דרוש היתר לשימוש חורג לגן ילדים.

היתר לשימוש חורג לגן ילדים – למה זה טוב?

היתר לשימוש חורג לגן ילדים למעשה אומר כי במידה ואתם מעוניינים לפתוח את גן הילדים במבנה אשר לא יועד לכך מלכתחילה, עליכם לאשר אותו מול הרשות המקומית כי הוא אכן מתאים לשימוש בתור גן ילדים.

מטרתו של ההיתר היא בראש ובראשונה לוודא כי המבנה יהיה בטיחותי עבור הילדים אשר יפקדו את הגן שלכם. על כן, גם הביטוח יוכל להיכנס לתוקף אך ורק בצירוף היתר תקין אשר בתוקף גם הוא.

על ידי הגיבוי של כל הרשויות הממשלתיות באישורים והיתרים, אתם למעשה מכריזים מול כולם כי העסק החדש שלכם, גן הילדים, הוא למעשה עסק תקין ומאושר אשר עובד במסגרת כל החוקים במדינת ישראל. רק זכרו, כי גם את ההיתר לשימוש חורג עליכם לחדש מידי פעם. לרוב הוא ניתן לתקופה של בין 3-5 שנים.

היתר לשימוש חורג לגן ילדים - הבטיחות שלהם בידיים שלכם

בתור מנהלי מסגרות חינוכיות לגיל הרך, עליכם לזכור בכל רגע, כי הילדים המדהימים שלוקחים חלק בגן שלכם נמצאים תחת אחריותכם. כך שאין ברירה, ולצד האהבה, היכולות החינוכיות שלכם והיכולת להבין ולהכיל את הילדים, עליכם לוודא כי כל ההיתרים והאישורים הנדרשים מכם על פי חוק הינם בתוקף. אנו בזהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים נשמח ללוות אתכם לכל אורך הדרך, החל מהשלבים הראשונים של חזון הקמת הגן ועד לפתיחתו ופעילותו המוצלחת. נשמח ללוות אתכם צעד צעד, עד לקבלת ההיתרים להם אתם זקוקים על מנת להמשיך ולבצע את עבודתכם, ולהעלות חיוך על פניהם של לקוחותיכם.

אין דבר חשוב יותר מהענקת חינוך איכותי, חם ועוטף לילדינו. על כן נוכל לראות כי קמים בישראל גני ילדים ומסגרות חינוכיות רבות לילדים. חלק חיוני לתהליך ההקמה הוא הוצאת היתר לשימוש חורג עבור מוסד שכזה, זאת על פי חוק במדינת ישראל. מטרתו של היתר זה הוא לאשר בפני הגורמים הרלוונטיים אכן מאושר לכם לעשות שימוש במבנים, לצרכים שונים מאלו שיועדו להם במקור.

היתר לשימוש חורג הינו חובה עבור כל מסגרת חינוכית בישראל. חלק מהנקודות שכדאי לדעת בנוגע לקבלת ההיתר לגני ילדים כוללות בין השאר את הגורמים הבאים:

 • ביטוח על הנהלת הגן מחויב להיות מגובה בהיתר לשימוש חורג. שני גורמים אלו הולכים יד ביד ולא יתכן מתן ביטוח בתוקף ללא היתר מאושר ותקף.
 • תוכנית המתאר בישראל אינה מפרטת מבנים או אזורים המיועדים לגני ילדים או מסגרות טיפוליות אחרות בצורה מדויקת. על כן הוצאת ההיתר מאפשרת להכריז באופן חד משמעי כי המבנה בו תשתמשו להקמת העסק אכן ברמה בטיחותית מספקת על מנת שיוכל לפעול בו גן ילדים בבטחה.
 • כיוון שקבלת אישור על ההיתר עלולה לקחת זמן מה, מומלץ להתחיל בתהליך הנפקתו ברגע שמצאתם את המבנה בו תקימו את גן הילדים.
 • היתר לשימוש חורג הוא בעל תוקף. התוקף נקבע על ידי הרשות המקומית ולרוב ניתן לתקופה של 3-5 שנים. זכרו כי עליכם לחדש אותו טרם פקיעת התוקף שלו.

עם הליווי הנכון, אין סיכוי לטעויות!

זה מעל לעשור שזהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים מייעצת ומלווה גני ילדים, צהרונים ומשפחתונים רבים המבקשים להצליח בתחומם, וליצור לעצמם מוניטין חיובי בקרב הלקוחות שלהם. הניסיון והמקצוענות של זהבה העניקו לה את היכולת לספק ללקוחותיה את הפתרונות המוצלחים ביותר – כל אלו שיבטיחו כי אתם תהיו בדרך להצלחה בטוחה.

כדאי לקרוא

כנס צהרונים – בהשתתפות משרד הכלכלה

כנס צהרונים  באשדוד – אוגוסט 2013   בתאריך ה- 11.8.13 התקיים באולם מועצת העיר אשדוד, כנס מנהלי צהרונים שמטרתו הבהרת נוהל ההכרה לצהרונים של משרד הכלכלה לנציגי הארגונים המפעילים את הצהרונים. צהרונים...
קרא עוד >>

פתיחת גן ילדים משרד החינוך

פתיחת גן ילדים משרד החינוך היא תמיד מהלך מרגש. זהו הרגע בו אתם מרכזים את כל האנרגיה והמשאבים שלכם על מנת לרדוף אחרי החלום שלכם. אין דבר מבורך יותר מזה....
קרא עוד >>

פתיחת גן ילדים בבית פרטי

פתיחת גן ילדים בבית פרטי כרוכה בגורמים רבים. ידע וניסיון, אהבה אין סופית לילדים וכמובן הנפקת כל האישורים וההיתרים הדרושים על פי חוק בישראל. על מנת לצלוח את המשימה הזו,...
קרא עוד >>

משרד החינוך גני ילדים

בישראל, ישנם שני סוגים של גני ילדים: גני עירייה הנפתחים ומנוהלים על ידיה. וגנים פרטיים המנוהלים בידיי אנשים פרטיים שבחרו לעסוק במקצוע בגישה חינוכית מיוחדת. על פי משרד החינוך גני...
קרא עוד >>

רישוי והכרה משרד החינוך

בשנים האחרונות ניתן למצוא יותר ויותר מסגרות טיפוליות לגיל הרך הממוקמות בסביבות מגורים ומנוהלות על ידי גורמים פרטיים. כמו כל בית עסק, הגנים, צהרונים ומשפחתונים הללו צריכים לפעול תחת הוכחת...
קרא עוד >>

הודעה חשובה לבעלי הגנים

בהמשך לנהלי רישוי שפורסמו לשנה"ל תשע"ח, חלה חובת רישוי והכרה לגילאי 2.8-5 שנים, לגנים הפרטיים. חל איסור על הפעלת מוסד חינוכי ללא רישוי והכרה, מטעם משרד החינוך לגילאים המצויינים לעיל. לייעוץ והכוונה...
קרא עוד >>

כנס משרד בריאות

ביום ראשון 05/01/2014 ד' בשבט אי"ה בין השעות 9:30-12:00 יתקיים כנס בתחום הבריאות ובטיחות, תשלומים משרד החינוך. ברחוב הגדוד העברי 10, קומה 5 אולם מועצת העיר אשדוד. הכנס יעסוק בנושא בריאות...
קרא עוד >>

כנס שנתי 2018

ב03/07/2018 ערכנו כנס מקצועי ללקוחותינו בתחומים מגוונים - משרד החינוך , חוק הצהרונים וחוק הפיקוח לגיל הרך. דנו בכובד ראש בהחלטות הרבות שהגנים אמורים להחליט בתקופה הקרובה. ערכנו סיעור מוחות מול המומחים...
קרא עוד >>
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל